termin na rejestracje pojazdu, gdzie ?

termin na rejestracje pojazdu, gdzie ?

Ktoś orientuje się jak wygląda rejestracja pojazdów? Zastanawiam się do ilu dni mogę zarejestrować pojazd, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem. Nie chce też płacić jakiś kar, bo dodatkowe koszty są dla mnie zbędne.

ruszaj45

Posty: 1

 
Na nieszczęście rejestrować trzeba na czas. U nas są takie kolejki, iż świecie trzeba się ustawiać żeby się tam zdobyć, lecz nie ma na nieszczęście innego wyjścia.

alidodo55

Posty: 6

 
W internecie sprawdźcie ile macie czasu na zgłoszenie zbycia samochodu. Z tego, co wiem to trzydzieści dni, ale może się coś zmieniło? Wiem, iż ze zgłoszeniem było trzydzieści dni, a później przez pandemie było to sto osiemdziesiąt dni. Teraz chyba znowu jest trzydzieści, ale lepiej sprawdzić to wszystko na bieżąco.

namok

Posty: 3

 
Z tego, co wiem rejestracja to jeszcze nic, natomiast o dużo gorzej jest z tym zgłoszeniem. Jeżeli się tego na czas nie zrobi to już na nieszczęście na sto procent dostaniemy karę. Zaczyna się od 200 pln, a kończy na tysiącu. Nie opłaca się ryzykować.

090913123

Posty: 3

 
W łatwy sposób można sprawdzić ile macie czasu na rejestracje pojazdu, bo na stronie https://www.terminnarejestracje.pl jest specjalny licznik. Wpisuje się datę zakupu i już.

Mmatckhew

Posty: 6

 
Kupując samochód najlepiej będzie od razu zabrać się za ustalanie terminów przerejestrowania. Jeżeli są dalekie to bierzemy się za zgłoszenie zakupienia samochodu.

Hunka

Posty: 12

 
Z tego, co wiem, jeśli nie zdąży się na czas z rejestracją to można będzie zapłacić nawet tysiąc złotych kary. To w żaden sposób się nam nie opłaca. Lepiej zarejestrować auto i mieć problem rozwiązany. Koszty rejestracji na siebie nie są wysokie, ale jak zaczniemy do tego wliczać mandat to już tak wesoło nie będzie.

CHatka-eKo

Posty: 4

 
Nie zastanawiałem się ile mam czasu na zgłoszenie nabycia pojazdu, bo robię to od razu. Zawsze wszystkie formalności załatwiam od ręki. Wiem, że jeśli się czegoś nie zrobi od razu to później człowiek zapomina i są z tego same problemy. Tego przecież nie chcemy.

StaryChemik

Posty: 3